Ел Кастиloо

Бутик луксузен хотел

 каде ЉУБОВ е навистина во воздухот!

Добредојдовте во Ел Кастиљо

Гостите го опишуваат нивното искуство со пет ѕвезди во Ел Кастиљо како магично. Уживајте во нашата луксузна палата. Салон во нашиот иконски базен покрај карпа со поглед на моќниот Пацифик. Препуштете се на нашата извонредна храна и коктели. Но, не заборавајте да ги соблечете чевлите и да бидете дома. Ние го нарекуваме лежерна елеганција.

Останете

Остани - вечера - играј. Бутик Хотел Ел Кастиљо, Костарика
Има причина зошто нашиот луксузен хотел со девет соби само за возрасни е наречен Замокот: прекрасната градба сместена на 600 метри над Тихиот Океан има веројатно најдраматичниот поглед во цела Костарика. Спектакуларно, да. Затнат, не. Нашиот исклучителен персонал ќе се погрижи вашиот одмор да биде најдобриот во вашиот живот.

Dine

Остани - вечера - играј. Бутик Хотел Ел Кастиљо, Костарика

Вечерајте во сопствениот ресторан на El Castillo, Castillo's Kitchen, концепт на готвачка маса што ја совлада еволуцијата на кујната од Костарика. Искусете ги елементите на Костарика во секое јадење на нов и иновативен начин. 

Игра

Остани - вечера - играј. Бутик Хотел Ел Кастиљо, Костарика
Добредојдовте во џунглата и околу три проценти од биолошката разновидност на оваа страна од планетата. Ако претпочитате диви пред ноќен живот, ова е местото за вас. Гледање китови, нуркање, планинарење, риболов на длабоко море, патент, сурфање, кајак, чешлање на плажа и гледање морски желки се на само неколку минути од Ел Кастиљо.
Прегледи на гости

Што велат луѓето за Ел Кастиљо

Сакавме да престојуваме во Ел Кастиљо, прекрасно е и персоналот е составен од навистина убави луѓе. Останавме во една од спа собите и сакавме да имаме сопствен простор, но уживавме и во дружењето покрај базенот и пиевме. Францускиот тост е најдобриот што сум го изел, и уживавме во двете вечери таму. Глетката е неверојатна!
Сузана М
може 2022
Тоа беше прекрасен престој овозможен од Даниел, Луис, Стивен, неверојатната сопруга на готвач на Луис. Сите беа навистина сместени - толку благодарни за прекрасното гостопримство. Луѓето, погледите, базенот, храната, пијалоците… Пура вида во своите најдобри !! 💕💕🙏
лавидаес1карневал
април 2022
РЕЗЕРВИРАЈ ГО! Не размислувај премногу. Неверојатно. Каков неверојатен хотел и искуство. Поминавме 3 ноќи овде и ќе останевме повеќе ако не се сретневме пријатели во друг град.
Бет Б.
јуни 2022
Прекрасен хотел и прекрасен персонал! Ја посетивме Костарика во јуни 2022 година. Имаше 5 парови во нашата група и ја имавме главната куќа за себе. Храната беше вкусна, а персоналот беше неверојатно пријателски и корисен. Сакаме да се вратиме! Ел Кастиљо е прекрасно и имаше многу да се направи што хотелот ни го организираше, вклучувајќи кајак, АТВ, патент и јадење. 5 ѕвезди лесно!
Џенбуш2016 година
јули 2022

Добијте ексклузивен изглед на Ел Кастиљо пред да го посетите

Можете да прошетате низ целиот хотел, вклучувајќи ги собите, ресторанот и градината, за да добиете идеја како е да се престојува во Ел Кастиљо. Кликнете на копчето подолу за да започнете!

одличен
5.0 / 5.0
505 Коментари

Исклучително 4.8/5.0
100% од гостите препорачуваат
92 Коментари

Исклучителни
9.4 / 10
35 Коментари

Прекрасно
9.2 / 10
65 Коментари

Пушти видео

Авантуристички патувања