FB
X

Ел Кастиљо соби и апартмани

Погледи кои се протегаат со километри

Прегледи од милијарда долари

Ел Кастиљо нуди два луксузни спа апартмани, два апартмани со поглед на океанот, три соби со поглед на океанот, апартман за сопственик со две спални и една соба во градината. Спектакуларните погледи од секое добро уредено сместување се слични на сликата погоре (преземено од соба 2).

СПА СУИТИ – Соби 8 и 9

СПА СУИТИ – Соби 8 и 9

Спа апартмани - соби 8 и 9

Нашите големи, луксузни спа апартмани можат да се пофалат со простор од 420 квадратни метри со стаклен ѕид што ви дава неверојатен поглед на Тихиот Океан. Ќе уживате во голема приватна палуба покрај собата одлична за одмор и уживање во зајдисонцето. Совршен кралски кревет, удобен софа/кревет со големина на кралица и добро уредена бања комплетирајте го вашето искуство.

Нашата спа соба, џакузи и оаза во градината се на само неколку чекори.

Определување на собата

 • Кревет со кралска големина со број од 300 конци, постелнина од органски памук
 • Софа кревет со кралица
 • Спа апартманите можат да примат до четири возрасни лица
 • Прекрасни завеси за приватност и контрола на светлина/температура
 • Дожд од дожд
 • Приватна тераса
 • Плишани бањарки и крпи
 • Премиум погодности за бања и тело
 • Бесплатна WiFi
 • Климатизација
 • Фен
 • Услуга за перење алишта заснована на плаќање
 • Кафемат
 • Сеиф
 • Секојдневна услуга за чистење
 • Вклучен појадок во плочка

Апартмани со поглед на океанот – соби 1 и 5

Апартмани со поглед на океанот
Соби 1 и 5

Апартмани со поглед на океанот - соби 1 и 5

Пространите спални соби на нашите апартмани со поглед на океанот - со големи кревети со четири постери и огромни тавани со дрвени греди - имаат француски врати што водат до вашата приватна веранда и драматичен поглед на океанот. Има пространа бања и мирна дневна соба со уште еден сет на француски врати со поглед на прекрасните планини на Костарика. Отворете ги вратите во предниот и задниот дел на вашите апартмани од 525 квадратни метри и уживајте во небесниот ветер.

Определување на собата

 • Кревет со кралска големина со четири постери со број од 300 конци, постелнина од органски памук
 • Прекрасни завеси за приватност и контрола на светлина/температура
 • Дожд од дожд
 • Приватна тераса
 • Плишани бањарки и крпи
 • Премиум погодности за бања и тело
 • Бесплатна WiFi
 • Климатизација
 • Фен
 • Услуга за перење алишта заснована на плаќање
 • Кафемат
 • Сеиф
 • Секојдневна услуга за чистење
 • Вклучен појадок во плочка

СОПСТВЕНИЧКИ СОПСТВЕНИ СОСТАВНИ СО 2 СОБИ – Соба 7

СОПСТВЕНИЧКИ СОПСТВЕНИ СОБИНИ СО 2 СОБИ
Соба 7

Сопственик со 2 спални соби - Соби 7

Совршен за приватност, нашиот апартман на сопственикот со две спални соби се наоѓа покрај главната зграда на горното ниво. Собата има поглед на океанот низ јужната градина. Совршено за две парови.

Определување на собата

 • Два големи кревети со број од 300 конци, постелнина од органски памук
 • Дожд од дожд
 • Приватна тераса
 • Плишани бањарки и крпи
 • Премиум погодности за бања и тело
 • Бесплатна WiFi
 • Климатизација
 • Фен
 • Услуга за перење алишта заснована на плаќање
 • Кафемат
 • Сеиф
 • Секојдневна услуга за чистење
 • Вклучен појадок во плочка

СОБИ со поглед на океанот – соби 2, 3 и 4

СОБИ со поглед на океанот
Соби 2, 3 и 4

Соби со поглед на океанот - соби 2,3 и 4

Нашите вкусно уредени соби со поглед на океанот нудат драматични панорами на Тихиот Океан низ француските врати. Гостите ги ценат големите кревети со четири постери, полните бањи и обемните тавани со дрвени греди.

Определување на собата

 • Кревет со кралска големина со четири постери со број од 300 конци, постелнина од органски памук
 • Прекрасни завеси за приватност и контрола на светлина/температура
 • Дожд од дожд
 • Приватна тераса
 • Плишани бањарки и крпи
 • Премиум погодности за бања и тело
 • Бесплатна WiFi
 • Климатизација
 • Фен
 • Услуга за перење алишта заснована на плаќање
 • Кафемат
 • Сеиф
 • Секојдневна услуга за чистење
 • Вклучен појадок во плочка

ГРАДИНАРСКА СОБА – Соба 6

ГРАДИНАРСКА СОБА
Соба 6

Градинарска соба - соба 6

Совршена за приватност, нашата градинарска соба се наоѓа покрај главната зграда на пониското ниво. Собата има делумен поглед на океанот низ јужната градина.

Определување на собата

 • Кревет со кралска големина со број од 300 конци, постелнина од органски памук
 • Прекрасни завеси за приватност и контрола на светлина/температура
 • Дожд од дожд
 • Приватна тераса
 • Плишани бањарки и крпи
 • Премиум погодности за бања и тело
 • Бесплатна WiFi
 • Климатизација
 • Фен
 • Услуга за перење алишта заснована на плаќање
 • Кафемат
 • Сеиф
 • Секојдневна услуга за чистење
 • Вклучен појадок во плочка

Времето за пријавување е од 3:00 до 10:00 часот, одјавувањето е 12:00 часот. Раното пријавување и доцното одјавување се предмет на достапност и може да се наплаќаат и ќе треба претходно да се договорат со управата на хотелот.

Резервирајте директно и зачувајте

Нашите специјални понуди се токму тука. Пријавете се на нашата листа на е-пошта и отклучете ги најниските стапки, загарантирани.

БЕСПЛАТНО е да се регистрирате и лесно да се придружите.

Пушти видео